СТУДЕНТ УКРАЇНИ

Прокурорська трійця: як Федюк, Антощук, Костенко «заробляють» мільйони під час війни

Прокурорська трійця: як Федюк, Антощук, Костенко «заробляють» мільйони під час війни
270 ПЕРЕГЛЯДІВ

Знайомтесь – новоспечені «золоті» мільйонери під час війни – заступник керівника Одеської обласної прокуратури Федюк Олексій, прокурор з Одещини Євген Антощук і керівник Біляївської окружної прокуратури Одещини Костенко Сергій. Попри те, що ця ТРІЙЦЯ належить до «недоторканих» прокурорських посад, вона має спільні інтереси, оскільки пов’язана із заступником генпрокурори. Отже, війна війною, а збагачуємося все одно. Чому попри всі острахи, біди та негаразди звичайних українців можновладці не цураються рейдерством і криміналом? Може тому, що певна гілка влади перетворилася на корумповану спільноту, яка попри все намагається «нагрітися» на простих українцях?

Отже, корупційною складовою зазначених вище антигероїв є керування зерновими потоками в Одеському регіоні. Так, заступник керівника Одеської обласної прокуратури Олексій Федюк дуже міцно тримається за можливість наживатися на експорті «українського золота». І щоб його корупційні маніпуляції не дратували інших зацікавлених осіб, а також для прикриття себе від зору борців з корупцією, пан Федюк є частим гостем у генпрокуратурі. Звісно він гостює там не просто так, а завозить туди певні подарунки та немалі гроші.

Тінь на корумпованість Федюка кидає ще один наш антигерой – прокурор з Одещини Євген Антощук. Слід наголосити на тому, що за інформацією журналістів, покровителем пана Антощука є якраз заступник керівника Одеської обласної прокуратури Олексій Федюк. І всі дії з боку Антощука відбуваються під «дахом» Федюка і чітким контролем, оскільки він відомий тим, що є «куратором» місцевої поліції.

А справи в Антощука більш простіші аніж у Федюка, але не менш кримінальні та корумповані. Нагадаємо, що пан Антощук – це саме той державний посадовець, який обійшовши чинне українське законодавство і займається адвокатською діяльністю. Тобто знаходячись на посаді прокурора, він «захищає» інтереси, виходячи із своєї вигоди. Так, злочинна халатність прокурора, який свідомо не вносить відомості до Єдиного державного реєстру нерухомого майна згідно з рішенням суду щодо арешту нерухомості, призвела до того, що 12 об’єктів попросту «рейдернули».

Власник майна, коли про це дізнався, звернувся з клопотанням до Приморського районного суду м. Одеси та отримав ухвалу від 31 травня 2024 р., якою арешт 12 об’єктів нерухомості було скасовано, як противоправний. У цій ухвалі суд наводить законність набуття майна, а чисельні судові рішення (які протягом 5 років сторони отримували) – як доказ добросовісного набуття права власності.

Слідство веде СУ ГУНП в Одеській області, тобто всі слідчі дії повинні проводитись у Приморському районному суді міста Одеси, як це було до вище вказаної ухвали про скасування арешту майна. 

Розуміючи, що Приморський районний суд Одеси відмовить у проведенні обшуків, прокурор відділу Одеської обласної прокуратури Антощук подає клопотання про проведення обшуків у Суворовський районний суд міста Одеси, який такий дозвіл надає. Тож, 11 червня 2024 р. на 12 об’єктах нерухомості обшуки було проведено.

І звичайно всі ці та інші незаконні схеми прикриваються паном Федюком, який, у свою чергу, має тісні зв’язки ще з однією не менш впливовою та корумпованою особою – керівником Біляївської окружної прокуратури Одещини Сергієм Костенко. Саме до цієї людини свого часу звернувся пан Федюк для підтримки та захисту себе при деребані зернових потоків Одещини. І це зрозуміло, оскільки пан Костенко раніше обіймав посади керевника, заступника прокурора Одеси, прокурора Кілійського району Одеської області, прокурора Київського району Одеси, двічі був заступником прокурора Одеської області. Також, він входив до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Пан Антощук, то його декларацієя за 2023 р.,  взірець «чесності». Так, то на той момент він не має власного житла як і пан Федюк. Водночас, його дружина Ольга володіє квартирою в Одесі вартістю майже 800 тис. грн. На дружину Антощука зареєстровано автомобілі MAZDA CX-7 2011 р. випуску за 200 тис. грн і TESLA MODEL 3 2020 р. випуску за 730 тис. грн.

 Як бачимо, вартість як житла, так і автомобілів далека від реальної. Сам Антощук, згідно з декларацією, має старенькі (обидва транспортні засоби 1975 р. випуску) ВАЗ 2102 і човен Сарепта, а також автомобіль DAEWOO Matiz 2012 р. випуску за 80 тис. грн.

Крім цього, Антощук декларує зарплату трохи більше мільйона гривень та грошові активи у розмірі 15 тис. дол. США. Подружжя також має сім рахунків у банках, однак що саме і в якій грошовій еквівалентності – невідомо. Тому, принаймні згідно з декларацією, колишній прокурор, а тепер адвокат Антощук досить «небагата» людина.

 А ми нагадаємо, що як повідомляв Бізнес-Цензор за оцінкою Бюро економічної безпеки, тільки в січні-вересні 2023 р. ризикові підприємства експортували зернові невідомого походження на 133,9 млрд грн, що становить понад 20% загальної кількості. Це ж скільки отримує це трійця з цих зернових потоків, що так «бідно» живе?

І що ж залишається в сухому підсумку? Це те що вся зазначена вище трійця належить до вищого прокурорського складу та залежить одна від одної: Костенко свого часу привів Федюка на посаду заступника керівника Одеської обласної прокуратури, а Антощук, займаючись рейдерством, має покровителем Федюка. І все це здійснюється під вищим «прокурорським наглядом». Також, станом на сьогоднішній день відомо, що пан Федюк намагається «вирішити» питання, повязанного з ініційованим службовим розслідуванням відносно пана Антощука на предмет його адвокатської діяльності та рейдерських кримінальних справ. 

Теги: Федюк, Антощук, Костенко

© 2019 "СТУДЕНТ УКРАЇНИ"

Мої відео